středa 2. října 2013

2.10 Jak žít změnu - příběhy nové kultury

Projekce nového dokumentárního  filmu “Žít změnu”

Po skončení projekce bude diskuze s některými protagonisty a tvůrci dokumentu na téma “Jak být součastí změny společnosti”.
Svojí účast přislíbili:
Emilio Dvořák, Miluše Kubíčková, Milan Smrž, Robin Čumpelík, Jiří Zemánek, Lubomír Kolíbal, Lenka Papadakisová, Kateřina Jonášová a Václav Kučera.

Informace o programu Akademie soběstačnosti a o projektu Učíme se příběhy, který mapuje pozitivní příběhy lidí, kteří tvoří občanskou společnost a jsou inspirací pro ostatní.
Dokumentární film “Žít změnu”  je o lidech žijících v České republice, kteří svým komplexním pohledem a občanskou tvořivostí dokazují zázraky v oblasti vzdělávání, kultury, životního prostředí, zdraví, soběstačnosti, komunitní i sociální práce. Hledají recept na to, jak se k naší zemi chovat jako dobrý hospodář - s láskou, s nápady, zodpovědně, eticky a udržitelně.
Mezi hlavní hodnoty těchto lidí patří respekt k lokální kultuře, příslušnost k místu a krajinnému rázu, biologické i kulturní diverzitě, zachování vesnického osídlení, volné životní tempo se zachováním možnosti reflexe vlastního jednání a jeho smyslu, snaha o napojení se na přírodu a přirozené rytmy, vysoká kvalita života v jeho spirituálním a seberozvojovém rozměru, oceňování klidu, času, prostoru a možnosti vyjádřit vlastní kreativitu. Vítejte v nových časech...
Ve filmu vystupují: Barbora Antonová, Matěj Hollan, Yvonna Gaillyová, Jan Hollan, Lucie Černická, Ludmila Chrášťanská, Emilio Dvořák, Miluše Kubíčková, Anna Kozáková, Dominika Douděrová, Alena Suchánková, Lukáš Bubela, Jiří Koreš, Petr Oukropec, Revolta, Lucie a Kristina - Kokoza, Milan Smrž, Petr Kubala, Zdenka Malotová, Robin Čumpelík, Lenka Papadakisová, Kateřina Jonášová, Lubomír Kolíbal, Václav Cílek, Jiří Zemánek a Václav Havel.


Přidejte s k události: 
Vstupné: dobrovolné
Počet míst je omezen

Žádné komentáře:

Okomentovat