Aktuality


Blessed Unrest (Blažený neklid)

Kniha od amerického autora Paula Hawkena poprvé v globálním měřítku zmapovala hnutí ekologického a sociálního aktivismu a byla označena za "bod v obratu pro přežití lidstva", resp. postupné proměny myšlení každého z nás. Z knihy se velice rychle stal bestseller a navazují na ni další aktivity lidí po celém světě.

Paul Hawken strávil více než deset let výzkumem organizací, které se věnují obnově životního prostředí a podpoře sociální spravedlnosti. Hawken vysvětluje, že se jedná o rozsáhlé a různorodé skupiny lidí , které společně tvoří největší pohyb na zemi - hnutí, které nemá žádné jméno, charismatického vůdce či ideologii, což pokládá za nový model tvorby a spolupráce.

Stejně jako příroda sama se i toto hnutí organizuje přirozeným způsobem zdola nahoru, v každém městě po celém městě i každé kultuře. Jde o o výjimečný a kreativní způsob vyjádření potřeb lidí po celém světě. Kniha má inspirovat a potěšit každého, komu není lhostejné celosvětové dění a vztah k naší planetě. Popisuje lidstvo jako kolektivního génia s nezastavitelnou energií, kde je prioritní náš vztah k přírodě, planetě a vztahům mezi sebou navzájem.

"Bible inspirace a soběstačnosti"

Paul Hawken přišel na vznik knihy velice spontánním způsobem, když po mnoha odborných přednáškách a seminářich přicházel domů s velkým množstvím nových vizitek - kontaktů na lidi, kteří něco tvoří a aktivizují se.

Při pohledu na svůj pracovní stůl a hromádku vizitek přemýšlel, jak vizitky zpracovat, kam je založit a jakým způsobem s lidmi vůbec stihnout komunikovat. Vizitky vyskládal jednu vedle druhé na stůl, jednotlivá jména lidí i subjektů začal zadávat do googlu, aby prozkoumal v jakém oboru se pohybují a co přesně tvoří. Nacházel zajímavé příběhy, projekty a zkušenosti, které začal podrobněji mapovat s lidmi komunikovat a zanášet do knihy, tak vznikl titul Blessed Unrest.

Česko-Slovenský překlad a vydání knihy

Kniha Blessed Unrest byla jedním z posledních momentů a utvrzením pro vznik i zahájení práce na konceptu Akademie soběstačnosti, která vznikla koncem září 2012. V současném období chystáme její česko-slovenský překlad a následné vydání. Knihu vnímáme jako zdroj zkušeností a inspirace pro nás samotné. Zároveň věříme, že kniha přispěje k osvětě a propojení mnoha dalších lidí.

Vytváříme sbírku financí, aby se lidé na knihu sami složili - a vydali ji sami sobě. Brzy zveřejníme další informace, jak je možné na knihu přispět.

Chystáme pro vás další odborné články a texty od Paula Hawkena, které průběžně zveřejníme.
Žádné komentáře:

Okomentovat